Oznam o čerpaní dovolenky

Oznamuje občanom , že v dňoch 16.9. 2022 až 26.9.2022 bude pracovníčka OcÚ čerpať riadnu dovolenku. Kontakt na starostu obce : 0905 921 403

Pozvánka na stretnutie so župankou v obci Jalovec

Vážení občania, naša županka Erika Jurinová navštívi v stredu našu obec. Pani županka sa rada stretne s občanmi našej obce, aby sa porozprávali o práci žilinskej župy za uplynulé obdobie a aby vypočula ich návrhy s čím by potrebovali pomôcť v ďalšom období. Stretnutie sa uskutoční pred obecným úradom v stredu 14.9.2022 o 09:30 hodine.

Odpočet elektromerov dňa 6.9.2022

Dobrý deň. Dňa  6. septembra 2022  (v utorok) budem ako poverená odpočtárka Stredoslovenskej distribučnej, a.s. vykonávať v obci Jalovec  pravidelný odpočet  spotreby elektriny (bez ohľadu na zmluvného partnera). Týmto Vás chcem poprosiť o vyhlásenie oznamu v obecnom rozhlase. Zároveň prosím obyvateľov obce o sprístupnenie elektromerov, prípadne uzavretie psov.   Za spoluprácu a pochopenie všetkým vopred ďakujem. … Čítať viac

Všetky aktualityVšetky udalosti

Niečo z histórie

Jalovec leží v strednej časti Liptovskej kotliny, 10 kilometrov severne od Liptovského Mikuláša, v nadmorskej výške okolo 700mnm. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1391 (spomína sa pod názvom Ilochfeu), Jalovec vznikol pravdepodobne už skôr, v prvej polovici 14.storočia toto územie dostal gróf Martin, syn Panestov.

Miestne obyvateľstvo sa zaoberalo roľníctvom, ťažbou a spracovaním dreva, chovom a pasením oviec, kráv a koní. Zaoberalo sa aj debnárstvom, kolárstvom, kováčstvom a tkáčstvom.


Kalendár zberu odpadu

V najbližšej budúcnosti nie je naplánovaný žiadny zber.

Zobraziť celý kalendár

Najbližšie udalosti

V najbližšej budúcnosti nie sú naplánované žiadne udalosti.

Všetky udalosti

Úradná tabuľa

Všetky vývesky

Odber noviniek

Pravidelné zhrnutie aktualít, dôležité oznamy, pripomienky pre zber odpadu a udalosti a viac vám zašleme e-mailom. Na odber sa prihlásite odoslaním formulára nižšie.

Chcete sa odhlásiť?

Ďakujeme za prihlásenie k odberu. Zaslali sme Vám email s potvrdzovacím kódom.